Nauka i Edukacja

Nagroda Rady Gminy Ceków-Kolonia dla szczególnie uzdolnionych uczniów i studentów.

Na wniosek Wójta Pana Mariusza Chojnackiego podczas  III Sesji Rady Gminy odbytej w 18 grudnia 2018 r. Przewodniczący Rady Gminy Józef Majewski wraz z Przewodniczącą Komisji Oświaty i Budżetu  Radą Agnieszką Karpisiewicz wręczyli nagrody Rady Gminy Ceków-Kolonia dla szczególnie uzdolnionych uczniów i studentów.

Rada Gminy miała zaszczyt wręczyć nagrody w kategoriach: naukowej i sportowej.

Nagrody otrzymali:

W dziedzinie naukowej i sportowej:

Uczennica Maja Chojnacka, której należy się szczególne wyróżnienie, gdyż  jako jedyna ze wszystkich kandydatów spełniła wymogi zawarte w Regulaminie z dzieciny sportu oraz nauki. Uzyskała średnią ocen 5,45 oraz jest finalistką Konkursu wiedzy o Wielkopolsce. Jest również finalistką zawodów sportowych karate m.in. w młodzieżowym Pucharze Wielkopolski Kumite Karate, w międzynarodowym Turnieju Kyokushin.

W dziedzinie naukowej:

Uczennica  Kornelia Mąkowska uzyskała średnią ocen 5,00. Była Posłem na XXIV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży

Uczennica  Aleksandra Kopeć uzyskała średnią ocen 5,61. Była Posłem na XXIV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży

W dziedzinie sportowej:

Uczeń Jakub Wielgocki wielokrotnie uzyskał tytuł finalisty w ogólnopolskich turniejach tańca towarzyskiego.

Uczeń Wiktor Pleśnierowicz jest zawodnikiem Akademii Piłkarskiej Lecha Poznań. Zdobył Mistrzostwo Polski w kategorii wiekowej Reprezentował Polskę w kategorii wiekowej U-17 w eliminacjach do mistrzostw Europy. Uzyskał tytuł mistrza Polski U-19.

Uczennica Natalia Nawrocka jest zawodniczką w sekcji kolarskiej (kolarstwo szosowe, przełajowe, i torowe). Uzyskała II miejsce w Mistrzostwach Polski par i drużyn w Golczewie.

Uczeń Kamil Nowak uzyskał szczególne osiągnięcia w dziedzinie karate zajmując finałowe miejsca podczas wielu zawodów m.in. w Mistrzostwach Polski Juniorów PFKK, Mistrzostwa Polski Zachodniej, mistrzostwach Wielkopolski.

Wójt Mariusz Chojnacki wraz z całą Radą serdecznie pogratulowali uczniom oraz ich Rodzicom za tak szczególne osiągnięcia.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.