Kultura

Jubileusz 15-lecia Zespołu Śpiewaczego „Cekowianki”

Jubileusz 15-lecia Zespołu Śpiewaczego „Cekowianki”.

15 sierpnia 2017 r. odbyła się uroczystość z okazji Jubileuszu 15-lecia działalności Zespołu Śpiewaczego „Cekowianki”. Była to okazja do wspomnień, prezentacji dorobku artystycznego Zespołu, gratulacji i podziękowań za wkład w upowszechnianie tradycji i kultury ludowej .

Wśród zaproszonych gości byli między innymi: Starosta Kaliski Krzysztof Nosal, Wójt Gminy Ceków-Kolonia Mariusz Chojnacki, Zastępca Wójta Janusz Frątczak oraz przedstawiciel Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu pani Anna Gałczyńska, przedstawiciele instytucji i organizacji społecznych współpracujących z Zespołem, a także zaprzyjaźniony Zespół Tańca Ludowego „Głogowianie”

Obchody rozpoczęto przypomnieniem historii Zespołu, którą przedstawiła Pani Halina Grzegorek – kierownik „Cekowianek”. Następnie odbyła się część artystyczna, a po niej przyszedł czas na życzenia, podziękowania i gratulacje. Jubilatki odbierały ciepłe słowa i okolicznościowe prezenty. Po części oficjalnej miała miejsce biesiada z poczęstunkiem oraz zabawą i tańcami przy muzyce. Nie zabrakło wspomnień oraz planowania dalszego rozwoju Zespołu.